top of page

Svatba ve Skotsku- 6 dechberoucích míst pro elopement a svatbu ve Skotsku

Hory pokryté trávou a vřesovišti, temná jezera, kamenné starodávné domy, opuštěné hrady. Vyhlídky na nekonečnou krajinu, drsnou, ale romantickou. Zelená země. Takové Skotsko je. Magické. Krása těchto míst nabízí útočiště. Umožňuje nám vnímat sílu přírody a zároveň nás ukotvuje do přítomnosti. Pokud vás Skotsko volá, jeho atmosféra vás jednoduše pohltí.


Co potřebujete pro oficiální svatbu ve Skotsku?

Pokud byste chtěli, aby svatba byla oficiální je třeba splnit několik požadavků a postupovat podle tamních zákonů.

  1. Oznámení o sňatku: Nejprve musíte podat oznámení o sňatku na úřadu nejbližšímu místu, kde se bude konat obřad. Toto oznámení slouží k ohlášení vaší záměru vzít se a musí být podáno nejméně 29 dní před plánovaným datem svatby.

  2. Průkazy totožnosti: Během podání oznámení o sňatku budete muset předložit platné průkazy totožnosti, jako je pas nebo občanský průkaz.

  3. Svědci a oddávající: Potřebujete oddávajícího a dva svědky. Oddávající je většinou schopen zajistit jednoho a já klidně budu váš druhý svěděk. Obvykle se vyžaduje, aby svědkové byli starší 16 let.

  4. Manželský list: Po obřadu obdržíte manželský list jako oficiální potvrzení o sňatku. Tento list bude vyžadován při dalších formálních úkonech.


1. Quiraing


Skalnatý hřbet Quiraing, stejně jako následující 3 místa, najdete v souostroví Vnitřní Hebridy na ostrově Skye. Tento přírodní úkaz se zdá být vytesán přímo z písní skotských bardů a dokáže ohromit každého, kdo se sem vypraví. Světlo se tu mění v závislosti na počasí, což dodává krajině stálé překvapení a kouzlo. Mám pocit, že i když jej navštívím vícekrát, stále mě bude toto místo fascinovat.

2.Old Man of Storr


Old Man of Storr je nejznámější místo na Isle of Skye. Při východu nebo západu slunce si můžete užít místo v poklidu. Cesta sem sice vede 2 km do kopce, ale už po cestě se otevírají úžasné výhledy – na moře, jezero Loch Leathan a úbočí Trotternish Ridge. Mezi megality si budete připadat jako v přírodní katedrále.
3. Neist Point


Maják Neist Point se tyčí vysoko nad mořskými vlnami na nejzápadnějším cípu ostrova Skye. Skalnaté pobřeží se zelenými lukami vytváří malebnou scenérii plnou krásy a tajemna.4. Glen Coe


Glen Coe je údolí vysokohorského typu na západě Skotska, které je obklopeno velkými horami. Krajina zde je dramatická a divoká, plná strmých skalních stěn, vodopádů, řek a jezer. Není to jen místo s nádhernou přírodou, ale také s bohatou historií a legendami, které zde zanechali lidé žijící na tomto místě dlouhá staletí.
5. Ben A'an


Ben A'an je hora v jižní části Skotska, nacházející se v Národním parku Trossachs. Je vysoká 454 metrů. Výstup na Ben A'an není příliš dlouhý, ale je to z části strmá pěšina. Samotný výstup a sestup zpět trvá 2-3 hodiny. Trasa je dlouhá přibližně 4 kilometry a začíná na parkovišti u Loch Achray. Doporučuji naplánovat si zde elopement na západ slunce. Můžete společně jen být a sledovat, jak slunce pomalu klesá za horizont a zapaluje oblohu růžovými a oranžovými odstíny. Při sestupu z hory se celá krajina pomalu ponoří do ticha a měsíc vám bude svítit na cestu.
6. Edinburgh


Edinburgh nabízí řadu krásných a historických lokalit, které jsou ideální pro intimní obřady. Některé z těchto míst zahrnují historické hrady, starobylé kostely a parky. Najdete tu plno útulných kaváren. Pro focení je lepší vybrat místa méně turisticky známá jako jsou Dean Village, nebo Circus Lane - uličky s útulnými kamennými domy.Komentáře


bottom of page